Звернення Архієпископа Митрополита Львівського

Достойні Священники та Богопосвячені особи!

Улюблені Брати і Сестри!

У цей час, коли реалізовуються найстрашніші сценарії, коли в Україні оголошено воєнний стан, я звертаюся до Вас зі словом потіхи та солідарності.

Ми всі почуваємося у небезпеці, проте нам не можна втрачати надії, а вже тим більше піддаватися паніці. Зараз, як ніколи раніше, потребуємо єдності та взаємної підтримки. Тож прошу усіх священників та богопосвячених осіб аби були поруч зі своїми вірянами і не залишали парафій. Наша готовність нести духовну допомогу за посередництвом Таїнств може виявитися для багатьох людей підтримкою та заспокоєнням. Можливо саме зараз слова Господа нашого Ісуса Христа: «Прийдіть до мене всі втомлені й обтяжені, і я облегшу вас» стають сенсом нашого душпастирського служіння, тут і тепер.

Також прошу, щоби на міру можливостей, якщо буде така необхідність, надати біженцям чи родинам, чиї оселі постраждали в наслідок обстрілів доступ до парафіяльних приміщень. Не вагайтеся перетворювати на сховища підземелля ваших храмів, якщо вони доступні для користування.

Заохочуймо людей до взаємодопомоги та турботи одні про одних, щоб ніхто поруч із нами не почувався покинутим на призволяще. Особливо прошу звернути увагу на осіб похилого віку, самотніх та хворих. Вони можуть потребувати продуктів харчування чи ліків і нам слід про це для них подбати.

Час війни це випробування нас на заповідь любові, яка наказує нам любити не лише себе, але й наших ближніх.

Віддаючи усіх Божому Провидінню і під опіку Пресвятої Діви Марії та наших Святих Покровителів, а особливо Святому Архангелу Михаїлу, Покровителю України, перебуваючи духовно поруч з Вами, з цілого серця благословляю: В Ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь.

+Мечислав Мокшицький

Архієпископ Митрополит Львівський

Львів, 24 лютого 2022 року