35-та річниця Чорнобильської трагедії

26 квітня 2021 року відзначатимемо 35-ті роковини аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Ця страшна подія стала однією з найтрагічніших сторінок сучасної історії України, Європи і світу. Складно перебільшити величину зла і глобальність наслідків цієї техногенної катастрофи.

Особливо в цей День пам’яті закликаю всіх віруючих звернутися до Бога в молитві за тих, хто загинув та за тих, хто до тепер страждає через наслідки Чорнобильської аварії. Вдячною пам’яттю і молитвою огортаймо також всіх ліквідаторів аварії, які жертовно, самовіддано і героїчно, ціною власного здоров’я та життя, працювали над тим, щоб ліквідувати наслідки катастрофи.

День пам’яті про жертви Чорнобильської трагедії є приводом до того, щоб привернути увагу суспільства, держави, вчених та всіх відповідальних за енергетичну політику до прийняття конкретних кроків, які запобігатимуть можливості виникнення подібних трагедій.

Ця річниця припадає на складний час війни на Сході України та пандемії. Тому молімося витривало і з усього серця про мир та якнайшвидше завершення епідемії коронавірусу.

Нехай Пресвята Діва Марія та Покровитель України Архангел Михаїл бережуть наш край і увесь світ від війни, хвороб та всього злого!

Львів, 25 квітня 2021 року

№ 29/2021

+ Архієпископ Мечислав Мокшицький                                                                                                       

                                                                                      Митрополит Львівський

                                                                                     в. о. Голови Конференції

                                                             Римсько-Католицьких Єпископів України