Богослужіння У Четверту Неділю Адвенту

Освячення вертепів та зображень Дитятка Ісуса
Четверта неділя Адвенту, вже недалеко Вігілія. Вірні вже переживають свято. Душпастир повинен розповісти людям, як влаштувати Святий Вечір та вігілійну ніч у родині. Під час богослужіння або на закінчення можна освятити зроблені дітьми ясла.

Пісня: Росою із небесних хмар (Хрп, стор. 32).

Вступне слово
В останні дні перед Різдвом нам загрожує небезпека порушити пропорції й відійти від правдивих вартостей в нашій підготовці до свята. Реклама пропагує світський стиль святкування. Проте це насамперед свято Бога серед людей, свято Еммануїла, що означає: Бог серед нас. Це свято наших родин. Найкращим взірцем у ці дні є для нас Пресвята Богородиця, котра зачала Божого Сина, принесла Його людям, а передовсім роздумувала про Божі діла в своєму серці. Святкування не можна обмежити лише подарунками та наїдками, воно повинно бути наслідком події народження Христа в нас, у наших родинах, що має дістати свій вияв під час Святої Вечері, Пастирки, Святого Причастя тощо.

Пісня: Радуйся, Маріє, небесна леліє! (Хрп, стор. 32).

Євангеліє: Лк 1, 26-38
Ком. Безпосередньо історія нашого спасіння почалася від слів: “Радуйся, Маріє!” Послухаймо уважно цей діалог Марії з Архангелом Гавриїлом і повчімося, як відповідати Богові, коли Він звертається до нас із своїм, сповненим любові, спасенним закликом.

+ Читання святого Євангелія від Луки
Того часу був посланий ангел Гавриїл від Бога в місто у Га­лілеї, ім’я якому Наза­ре­т, до діви, зарученої з чоловіком на ім’я Йосиф, із дому Давида, а ім’я діви – Марія. І, увійшовши до неї, сказав: «Радій, сповнена благодаті! Господь з тобою». Вона стривожилася на це слово і роздумувала, що ж це за при­вітання таке. І сказав їй ангел: «Не бійся, Ма­ріє, бо ти знайшла благодать у Бо­га. І ось, ти зачнеш в утробі й на­родиш Сина, і назвеш Його Ім’ям – Ісус. Він буде великий і Сином Все­вишнього буде названий, і дасть Йому Господь Бог престол Давида, Його бать­ка, і царюватиме над домом Якова навіки, і Його царству не буде кін­ця!» А Марія сказала до ангела: «Як станеться це, коли я чоловіка не знаю?» У відповідь ангел сказав їй: «Дух Святий зійде на тебе, сила Все­виш­­нього тебе отінить; тому й Свя­те, котре народиться, буде назване Си­ном Бо­жим. Ось і Єлизавета, твоя родичка, і та зачала сина у своїй старості, і це вже шостий місяць тій, кого звуть неплідною, тому що жодне слово не є у Бога безсилим! А Марія сказала: «Ось я – слугиня Господня, нехай буде мені за сло­вом твоїм!» І відійшов від неї ангел.
Слово Господнє.


Спів: Гавриїл, Архангел Божий (Хрп, стор. 25).

Проповідь
Пісня на виставлення: Вірую, Господи (Хрп, стор. 203); Витай між нами (Хрп, стор. 202).

Прохання
С. Прагнемо величати Тебе, Господи Ісусе, з вірою та вдячністю за Твою надзвичайну любов.

 • За те, що Ти невпинно поновлюєш Твоє пришестя до нас, особливо під час Святої Меси.
  У. Дякуємо Тобі, Господи Ісусе.
 • За те, що через свою Матір Ти вказав нам, як підготуватися до Твого приходу.
  У. Дякуємо Тобі, Господи Ісусе.
 • За те, що Ти є найбільшим Даром Свята, яке наближається.
  У. Дякуємо Тобі, Господи Ісусе.
 • Господи Ісусе, Твоє Різдво є святом миру; дай, щоб з нашої землі зникли війни та ненависть.
  У. Тебе просимо, вислухай нас, Господи.

 Господи Ісусе, нехай в нашій парафії не буде жодної людини, яка через гнів та ненависть не змогла б сісти до вігілійного столу.
У. Тебе просимо, вислухай нас, Господи.
С. Господи Ісусе, просвіти наш розум, аби ми збагнули, яким чином слід підготуватися й пережити дні, що наближаються. Котрий живеш і царюєш…

Пісня на благословення: Пресвята Господня Тайно (Хрп, стор. 217).

Освячення вертепів та зображень Дитятка Ісуса
(Текст, який виголосив св. Йоан Павло ІІ в останню неділю Адвенту 1978 року)

Боже, наш Отче, Ти з любові до людей послав нам свого Єдинородного Сина, Ісуса Христа, народженого з Діви Марії, щоб Він спас нас і привів до Тебе.

Хвилина тихої молитви

Просимо Тебе, Боже, дай, щоб завдяки Твоєму благословенню ці зображення Дитятка Ісуса, приходу Якого ми чекаємо, були в наших домівках знаком Твоєї присутності та любові.

О добрий Боже, зішли своє благословення також нам, нашим батькам, братам, сестрам та друзям.

Відкрий наші серця, щоб ми вміли з радістю прийняти Господа Ісуса й робити те, чого Він від нас вимагає, а також щоб ми бачили Його в усіх тих, хто потребує нашої допомоги та любові.

Просимо Тебе про це в Ім’я Ісуса Христа, Твого улюбленого Сина, котрий приходить дати світові справжній мир. Котрий живеш і царюєш на віки вічні.

У. Амінь.

Пісня на закінчення: Ось Найвищий приходить (Хрп, стор. 29).